Da Vinci w Szpitalu Orłowskiego

30.sierpnia, w Szpitalu Orłowskiego w Warszawie odbyła się inauguracja wykonywania zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnego robota medycznego da Vinci.  Szpital z dumą dołącza do grona ośrodków wykonujących skomplikowane zabiegi operacyjne, dorównując w ten sposób standardem światowym klinikom, świadczącym usługi ze wspomaganiem robotowym.


Jest to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i nieocenionym kompetencjom zespołu specjalistów Kliniki Urologii naszego Szpitala – pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jakuba Dobrucha.

“To dla Szpitala wyjątkowy dzień – wchodzimy w najwyższą jakość i technologię, czyniąc ją dostępną dla Pacjentów. To prawdziwy przełom w jakości świadczonej im opieki medycznej. To również przełom w jakości pracy lekarzy operatorów, bowiem zastosowanie robota medycznego umożliwia pokonywanie granic stawianych przez standardowe zabiegi, zapewnia najwyższą jakość obrazu pola operacyjnego i poprawia komfort pracy.
Będąc szpitalem klinicznym, kształcąc lekarzy specjalistów, wyznaczamy kierunki rozwoju i standardy leczenia i opieki nad pacjentem. Dołączając do nielicznych warszawskich ośrodków wykonujących urologiczne zabiegi robotowe, kreujemy trendy w rozwoju robotyki medycznej w Polsce. Zamierzamy nieustannie poszerzać zakres realizowanych świadczeń, m.in. o wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem robota w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zachęcamy do śledzenia relacji z życia Szpitala!

Więcej informacji na temat wykonywanych zabiegów w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej pod numerem telefonu: 22 58-41-227. Zapraszamy do kontaktu!

 

Źródło: informacja prasowa