Szanowni Prezesi oraz Dyrektorzy Szpitali zrzeszonych w PFSz,

przesyłam informacje od naszego członka CM Klara w Częstochowie:

“Jako członek PFSz obserwuje zmiany w epidemii, a raczej w podejściu MZ do tego zagrożenia epidemiologicznego.

Wykonanie szybkiego i niedrogiego testu genetycznego – którego okienko serologiczne jest praktycznie jedynym najwcześniej dostępnym – umożliwiłoby w czasie około 1 h określenie statusu pacjenta. Są takie testy genetyczne ! i to w Polsce.

Sam termocykler jest zajęty pod potrzeby szybkiego testu genetycznego tylko na czas od 11 do 30 min. !!!!. Tak aby uzyskać potwierdzenie stanu pacjenta np. przed przyjęciem na SOR, ratunkowy oddział dziecięcy lub inny szczególnie wrażliwy.

Można więc bezproblemowo zorganizować pracę, używać termocyklera do testów COVID19 ale i do innych badań bo nie będzie on non stop zajęty testami na COVID19. Jest to znaczące obniżenie kosztów i podniesienie bezpieczeństwa szpitala, kadry i pacjentów.

Takie szybkie testy genetyczne produkuje polska firma Genomtec S.A. W technice RT LAMP wykonywanych na standardowych maszynach RT qPCR. Testy te nie wymagają nawet wymazów – robi się je ze śliny.

Mają bardzo dobry limit detekcji, czułość i specyficzność. Przeszły też odpowiednie badania kliniczne.

Są certyfikowane medycznie CE w najbardziej wymagającym trybie IVD, więcej info na www.polorto.eu (dla każdego zainteresowanego istnieje możliwość przeprowadzenia webinarnego spotkania z producentem w celu odpowiedzi na pytania czy uzupełnienia informacji laboratoryjnych).

Dzięki naszej organizacji PFSz (i jak zwykle przychylności Prezesa J. Fedorowskiego) udało mi się wynegocjować obecnie możliwość zakupu szybkich testów genetycznych Genomtec dla szpitali które mają swoje termocyklery qPCR.

Mamy zagwarantowane dla nas w specjalnej cenie 41 pln netto +8%VAT (44,28 pln brutto) i na zasadzie pierwszeństwa spływających zamówień około 15.000 testów. Wiem, że to nie jest dużo. Jeśli ta akcja spotka się z pozytywnym przyjęciem i zostanie oceniona jako potrzebna dla działalności szpitali to postaram się ją kontynuować. Genomtec S.A jest nam przychylny.

Kontakt mailowy: logistyka@polorto.com.pl

Szybki kontakt telefoniczny: Tomasz Stefanczyk tel. kom. 601410404

Dostawy na ten moment mogą się rozpocząć praktycznie na początku października.

Minimalne opakowanie to 50 testów – nie da się go podzielić.

 

Pozdrawiam, Tomasz Stefańczyk, Współwłaściciel Centrum Medyczne Klara w Częstochowie”

 

Pozdrawiam,
Urszula Szybowicz
Project Manager
tel: 697-752-855