Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim jest częścią sieci szpitali Grupy NU-MED.

Grupa NU-MED to cztery wysokospecjalistyczne placówki medyczne, w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami nowotworowymi. Pozostałe ośrodki znajdują się w Elblągu, Katowicach i Zamościu. We wszystkim placówkach wiodącym leczeniem jest radioterapia. Stawiamy na kompleksowość leczenia, dlatego każdy z ośrodków Grupy NU-MED połączony jest ze szpitalem powiatowym, dzięki czemu pacjent ma dostęp do poradni onkologicznej, diagnostyki, zabiegów chirurgii onkologicznej oraz leczenia onkologicznego.

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim to nowoczesny, przestronny, obiekt posiadający oddziały szpitalne dedykowane chemioterapii i radioterapii. Placówka jest wyposażona w 51 łóżek szpitalnych, posiada również część ambulatoryjną złożoną z nowoczesnych foteli przeznaczonych do chemioterapii jednodniowej oraz poradni specjalistycznych i diagnostyki obrazowej.

Szpital zadbał o wysoki standard sal chorych, w których pacjenci mają do dyspozycji łazienkę, lodówkę, szafy, telewizor oraz Internet poprzez łącze WiFi. Przygotowany został również dla pacjentów pokój gościnny, w którym można w spokoju spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, wypić herbatę, kawę czy poczytać gazety.

Ośrodek posiada swoją Aptekę z Pracownią Cytostatyków, gdzie z zachowaniem najwyższych standardów wytwarzane są preparaty do chemioterapii.

Centrum wyposażone jest w najwyższej klasy 3 akceleratory marki Varian Medical Systems, wykorzystywane do radioterapii. W Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim chorzy mogą leczyć się za pomocą brachyterapii.

Szpital prowadzi badania kliniczne oraz programy lekowe. Ośrodek realizuje programy profilaktyki zdrowotnej. Obecnie program wczesnego wykrywania raka jelita grubego oraz program wczesnego wykrywania raka skóry.

Leczenie w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED realizowane jest wg umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Część pacjentów leczonych ambulatoryjnie dojeżdża do Szpitala bezpłatnym transportem, część korzysta z hosteli, niektórzy dojeżdżają sami, bądź przywożeni są przez bliskich lub znajomych.

Ośrodek znajduje się w centralnej Polsce. Taka lokalizacja sprawia, że jesteśmy dostępni dla pacjentów z województw: łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

W Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim pacjent nie ponosi żadnych kosztów.

Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz profil na Facebook:

https://www.nu-med.pl/

https://www.facebook.com/OnkologiaTomaszow

https://www.facebook.com/NuMedOnkologia