Pabianickie Centrum Medyczne wprowadziło bardzo ważną zmianę dla pacjentów korzystających ze świadczeń udzielanych przez przychodnię specjalistyczną: pod numerem 42 22 53 855 została uruchomiona w szpitalu rejestracja CALL CENTER.

Do tej pory pacjenci, którzy chcieli umówić się na wizytę do lekarza byli obsługiwani we wspólnej rejestracji, bez względu na to, czy odbywało się to osobiście, czy drogą telefoniczną. Dlatego jeśli przy „okienkach” stało kilka lub kilkanaście osób, czas oczekiwania na połączenie ulegał wydłużeniu. Nowy system zapobiega podobnym sytuacjom.

– Teraz rejestracja przez telefon odbywa się w innym pomieszczeniu, a wyznaczone do obsługi call center pracownice zajmują się wyłącznie pacjentami dzwoniącymi. Zapisy osobiste prowadzi natomiast odrębny zespół rejestratorek. Dzięki temu wszystko przebiega szybko i sprawnie – podkreśla Lidia Klimczak – Moszyńska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w PCM.

Dzwoniąc pod numer 42 22 53 855, pacjent słyszy informację o godzinach, w których pracuje telefoniczna rejestracja medyczna – od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:00. Pojawia się też komunikat informujący o tym, że rozmowy są nagrywane oraz o przetwarzaniu danych osobowych. „Formułki” zajmują jednak chwilę, zaraz po nich następuje połączenie. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy dzwoniących równocześnie osób jest więcej – wtedy trzeba poczekać na swoją kolej.

– Zdajemy sobie sprawę, że jak w przypadku każdej nowości pacjenci potrzebują czasu, aby przyzwyczaić się do call center. Ale telefoniczne umówienie się na wizytę w przychodni specjalistycznej, odwołanie wizyty czy zmiana jej terminu nie sprawia już żadnych problemów. Takie rozwiązania, stosowane także przez inne placówki medyczne, zapewniają lepszą jakość obsługi i jesteśmy przekonani, że nasz szpital nie będzie pod tym względem wyjątkiem – dodaje Lidia Klimczak – Moszyńska.

Przez call center można się teraz zapisać tylko do poradni specjalistycznych, ale PCM podejmuje starania, aby w niedalekiej przyszłości pacjenci rejestrowali się w ten sposób również w pozostałych jednostkach.

Tradycyjna forma rejestracji – osobiście – pozostaje. Nie ulegają też zmianie godziny otwarcia „okienek”. Są one czynne od godz. 7:00 do godz. 18:00.