Uczniowie olsztyńskich szkół wzięli udział w podsumowaniu akcji #SuperMocePierwszejPomocy!

Na terenie Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie odbył się Piknik Edukacyjny, który zakończył pierwszą edycję tej niezwykłej inicjatywy.

Mali superbohaterowie z klas, które zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu przez ostatnie miesiące uczyli się, jak ratować życie i mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce!

Pod czujnym okiem ratowników medycznych uczniowie znów ćwiczyli resuscytację, bandażowanie ran, robienie zastrzyków czy symulacje rzeczywistych zdarzeń

Wioletta Śląska – Zyśk, dyrektor WMCCP, podkreśliła znaczenie takich inicjatyw:

– Dzieci uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy i oswajają się z podstawowymi zabiegami medycznymi. To doświadczenie może być nieocenione w przyszłości.

Anna Duda-Radziwon, pielęgniarka i jedna z inicjatorek akcji, dodała:

– Naszym celem jest zmiana podejścia do pierwszej pomocy poprzez edukację od najmłodszych lat, aby dzieciaki nie traciły głowy w sytuacji zagrożenia i potrafiły stawić czoła sytuacji stresowej jaką jest np. wypadek.

Akcja „Supermoce Pierwszej Pomocy” spotkała się z ogromnym entuzjazmem. W trakcie pikniku premierę miała piosenka-hymn akcji „Masz supermoc”.

Song autorstwa Agnieszka Żmijewska i Tomasz Makaruk ma inspirować młodych do zdobywania przysłowiowych SUPERMOCY

Już we wrześniu rusza nowa odsłona akcji, obejmująca całe województwo warmińsko-mazurskie!

 

Więcej informacji na stronie szpitala:

https://www.facebook.com/szpital.pulmonologiczny/posts/pfbid021pz2vVRbLXkKUQkFfP6XaPFFd5MBnqdBfwTWgnjsCZQ6WHH4JKQzrmvVxFsbHQBKl?locale=pl_PL