Synektik otrzymał tytuł Dystrybutora Roku od producenta systemu chirurgii robotycznej da Vinci firmy Intuitive Surgical.

Wśród 22 dystrybutorów z całego świata znalazło się 5 finalistów. Zwycięzcą została firma Synektik, która jest wyłącznym dystrybutorem da Vinci w Polsce, Czechach i na Słowacji. Chirurgią robotyczną zajmuje się od 2018 roku i w tym czasie dwukrotnie była wyróżniona przez Intuitive Surgical, ale pierwszy raz  nagrodzona tytułem Dystrybutor Roku.

„Wyróżnienie, które otrzymaliśmy w tym roku jest efektem pracy i ogromnego zaangażowania całego zespołu. Najwyższy standard opieki serwisowej oraz ogromna praca włożona przez zespół wsparcia kliniczego w szkolenia lekarzy, pielęgniarek i innych osób zaangażowanych podczas zabiegów chirurgii robotycznej, zostały docenione i nagrodzone przez producenta firmę Intuitive Surgical. Cały czas rozwijamy i wdrażamy wspólnie z naszymi klientami kolejne specjalizacje i procedury, które dzięki zastosowaniu robota wnoszą wiele korzyści dla pacjentów oraz chirurgów. Robotyka to nie przyszłość, ale teraźniejszość, dlatego tak dynamicznie rozwija się w Polsce”- podsumowuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektik.

Na świecie wykonano ponad 14 mln operacji z da Vinci, tylko w roku 2023 ponad 2 200 tys.. Łącznie w Polsce, Czechach i na Słowacji  w 2023 r. ponad 14 tys. zabiegów  w asyście autoryzowanego systemu chirurgii robotycznej da Vinci. Najczęściej są to zabiegi urologiczne, chirurgii ogólnej oraz ginekologiczne, ponadto torakochirurgiczne, głowy i szyi oraz kardiologiczne. Od 2022 r. w Polsce refundowana jest prostatektomia radykalna, a od roku 2023 r. Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje leczenie chirurgiczne z wykorzystaniem robota nowotworu błony śluzowej macicy oraz raka jelita grubego.

O Grupie Synektik

Grupa Synektik jest wiodącym producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych oraz rozwiązań informatycznych (m.in. platformy teleradiologicznej Zbadani.pl i aplikacji do monitorowania dawek SynDose), dostawcą usług serwisowo-pomiarowych oraz dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych, stosowanych w diagnostyce oraz terapii w dziedzinach onkologii, kardiologii i neurologii.

W ramach segmentu dystrybucji urządzeń medycznych Spółka współpracuje z kilkunastoma globalnymi producentami wyrobów diagnostycznych oraz terapeutycznych. Dzięki tak szerokiemu portfolio produktów oraz nabytym kompetencjom firma oferuje m.in. budowę hybrydowych sal operacyjnych w systemie „pod klucz”.

Synektik posiada na terenie Polski trzy zakłady produkcyjne radiofarmaceutyków, z których jeden pełni funkcję centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem nowych, innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w onkologii, kardiologii i neurologii. Grupa rozwija również własne centrum badań
klinicznych. Spółka pozostaje jednocześnie wiodącym dostawcą radiofarmaceutyków specjalnych na terenie Polski, służących m.in. do diagnostyki raka wątrobokomórkowego czy prostaty i jego przerzutów do kości. Flagowym projektem Spółki jest kardioznacznik – innowacyjny, charakteryzujący się globalnym potencjałem radiofarmaceutyk do diagnostyki choroby wieńcowej, którego rozwój jest obecnie na etapie badań klinicznych.

Dodatkowych informacji udziela:

 

Karolina Koprowska
tel.: +48 722 185 010
e-mail: kkoprowska@synektik.com.pl