Grupa Synektik to wiodący producent zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych i rozwiązań informatycznych, dystrybutor wysokospecjalistycznych urządzeń medycznych oraz dostawca usług serwisowo-pomiarowych. Firma specjalizuje się w produktach i usługach z zakresu onkologii, kardiologii, neurologii i radiologii wykorzystywanych w diagnostyce oraz terapii.

Synektik jest dystrybutorem innowacyjnego sprzętu medycznego, m.in.:

  • systemów robotycznych dla chirurgii da Vinci,
  • systemu do radiochirurgii głowy, mózgu i szyi ZAP-X,
  • rozwiązań do radioterapii i brachyterapii,
  • robotów aptecznych dla szpitali APOTECAchemo i BD Rowa.

Spółka oferuje realizację kompleksowych projektów „pod klucz” dostosowanych do potrzeb klienta, w których łączy rozwiązania własne i współpracujących z nią partnerów.

Synektik posiada trzy zakłady produkcyjne radiofarmaceutyków: w Kielcach, Mszczonowie i Warszawie. Stołeczny zakład pełni również funkcję centrum badawczo-rozwojowego. Grupa rozwija własne centrum badań klinicznych i jest wiodącym dostawcą radiofarmaceutyków specjalnych na terenie Polski, służących m.in. do diagnostyki raka wątrobokomórkowego czy prostaty i jego przerzutów do kości. Flagowym projektem firmy jest kardioznacznik – innowacyjny, charakteryzujący się globalnym potencjałem. Jest to radiofarmaceutyk do diagnostyki choroby wieńcowej, którego rozwój jest obecnie na etapie badań klinicznych.

Synektik jest również jednym z kluczowych polskich twórców rozwiązań informatycznych dla prywatnych i publicznych ośrodków zdrowia. Wyspecjalizowany dział rozwija autorskie aplikacje dedykowane dla radiologii (m.in. PACS, RIS). W ostatnim czasie firma uruchomiła platformę teleradiologiczną Zbadani.pl,  której celem jest umożliwianie radiologom, placówkom medycznym i pacjentom  zdalnego dostępu do badań obrazowych w celu zlecania, konsultacji i dokonywania opisów on-line.

 

Firma została założona w 2001 roku. Spółka Synektik SA od 2014 roku jest notowana na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej: www.synektik.pl