Z radością informujemy, że Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu dołączył do grona członków Polskiej Federacji Szpitali.

Szpital to placówka przekształcona z SPZOZ w 2013 r. w spółkę ze stuprocentowym udziałem Miasta Świnoujście. To nowoczesna i profesjonalna, wciąż rozwijająca się jednostka, a jej nadrzędny cel – leczenie ludzi – opiera się przede wszystkim na potencjale wyspecjalizowanej kadry oraz najnowszej technologii. Potwierdzeniem tego jest fakt, że – jako jeden z dwóch szpitali w województwie zachodniopomorskim w 2021 roku uzyskał akredytację przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. dysponuje 110 łóżkami.

Funkcjonują tu:

oddziały szpitalne: chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej terapii, położniczo-ginekologiczny, neonatologiczny, chorób wewnętrznych, pediatryczny;

poradnie specjalistyczne:  chirurgii ogólnej i dziecięcej, urazowo-ortopedyczna, skórno-wenerologiczna, urologiczna, gastroenterologiczna (również dla dzieci), diabetologiczna, kardiologiczna (w tym dziecięca), położniczo-ginekologiczna, pulmonologiczna, alergologiczna (ogólna i dziecięca), leczenia bólu i medycyny pracy;

pracownie: RTG, USG, endoskopii, EKG, TK;

ambulatoryjna stacja dializ;

laboratorium diagnostyczne,

centrum zdrowia psychicznego.

Jako zakład ochrony zdrowia posiada również status jednostki organizacyjnej, w której powstają materiały wchodzące w skład państwowego zasobu archiwalnego. Na swoją działalność ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Spółka obejmuje swoją działalnością mieszkańców 40- tysięcznego miasta oraz turystów, kuracjuszy i wczasowiczów, których liczba w trwającym już cały rok sezonie przekracza 200 tysięcy.

Załoga szpitala chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych jak i działaniach związanych z pozyskiwaniem funduszy na swoją działalność. Gramy co roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy a w zbieraniu głosów na projekty budżetu obywatelskiego na rzecz szpitala od 2016 roku jesteśmy liderem.