W kwietniu w Szpitalu na Klinach uruchomiono Centrum Chirurgii Robotycznej.
Z użyciem robota da Vinci wykonywane są obecnie zabiegi operacyjne raka prostaty i raka trzonu macicy a niebawem  również zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej.

Wszystkie pacjentki i pacjenci zgłaszający się z problemami onkologicznymi z zakresu ginekologii czy urologii zostają otoczeni w szpitalu kompleksową opieką multidyscyplinarnego zespołu lekarskiego:  chirurga, psychoonkologa, anestezjologa a także fizjoterapeuty i dietetyka. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami pacjentów!

Krakowski szpital jest pierwszym w Polsce prywatnym ośrodkiem, który wykorzysta robota także w zabiegach ginekologicznych, w tym m.in. operacjach macicy. – W przyszłości chcemy zbudować program rozwoju umiejętności i upowszechnienia technik robotycznych dla szerszego grona kadry medycznej w Polsce – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Neo Hospital.

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami  pacjentów!
„Czułam się bezpieczna i otoczona profesjonalną opieką – nie tylko lekarską. Wsparcie psychologa i rehabilitanta dało mi poczucie komfortu. Byłam spokojna, bo lekarz, który mnie operował, precyzyjnie poinformował mnie o „scenariuszu” zabiegu, cierpliwie odpowiadał na wszelkie nurtujące mnie pytania czy wątpliwości, w rzeczowy sposób omówił dalsze leczenie i postępowanie po zabiegu. Jestem zaskoczona, że już dzień po zabiegu spacerowałam po korytarzu. A teraz przede mną już tylko wizyty kontrolne” – mówi Pani Justyna, która przeszła operację z zakresu ginekologii onkologicznej.

„Diagnoza, którą usłyszałem, to nowotwór. Przed operacją miałem wiele obaw i wątpliwości. Ból jednak czułem tylko tuż po wybudzeniu z narkozy. Pozytywnie zaskoczyła mnie niespotykana troskliwość zespołu szpitala – miałem m.in. wsparcie psychologa i rehabilitanta. Już czwartego dnia po operacji wróciłem do domu. Teraz, po 2 tygodniach, czuję komfort i fizyczny, i psychiczny. Wiem już, że idąc na operację podjąłem najlepszą decyzję, jaką mogłem podjąć” – mówi Pan Marek, który przeszedł operację urologiczną.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie inicjatywy rozwoju chirurgii robotycznej 

https://szpitalnaklinach.pl/video/video.js?v=33

https://vimeo.com/337607114