Niezmiernie miło nam poinformować iż Szpital w Dębnie im. św.Matki Teresy z Kalkuty Sp z o.o.  dołącza do grona członków Polskiej Federacji Szpitali.

 

 Pierwsze wzmianki o istnieniu szpitala w Dębnie sięgają roku 1927r przez wiele lat pomimo wielu trudności, wojen i zmian terytorialnych przetrwał do dziś i nadal świadczy usługi dla mieszkańców Dębna i okolicznych miejscowości.

         Obecnie w szpitalu fukcjonują oddziały: chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, izba przyjęć, ginekologiczno- położniczy, neoantalogiczny i pediatryczny. Szpital posiada również Zakład Opiekuńczo- Leczniczy oraz mocno rozwijający się dział Rehabilitacji.

W ramach kontraktu z NFZ prężnie działają poradnie specjalistyczne. Dużym zainteresowaniem pacjentów cieszą się poradnie kardiologiczna i urologiczna.  Seniorzy nieodpłatnie mogą korzystać z poradni geriatrycznej działającej kilka razy w tygodniu, gdzie gwarantuje im się fachowe i profesjonalne leczenie. Cały czas prężnie pracują również poradnie: gastroenterologiczna, chirurgiczna, onkologiczna i ginekologiczno- położnicza. Do dyspozycji przyszłych rodziów jest Szkoła Rodzenia. W czasie wolnym od pracy lekarzy rodzinnych Szpital zaopatruje okolicznych mieszkańców w Opiekę Nocno Świąteczną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów szpital otworzył również w ramach usług komercyjnych poradnie ortopedyczną i laryngologiczną.

Podczas trwania pandemii Szpital zachował ciągłość pracy wszystkich oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych. Rozwinął również swoją działalność o świadczenie usług dla pacjentów w oddziale covidowym oraz punktach pobrań testów i szczepień przeciw Covid-19.

Szpital w Dębnie jest szpitalem wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności. Wspłpracuje z okolicznymi klubami sportowymi czy stowarzyszeniami, tak by nieść pomoc każdemu z pokoleń. Pomimo trudności z jakimi boryka się na co dzień zawsze stawia na świadczenie usług zdrowotnych z nalezytą starannością i zachowaniem wysokich standardów medycznych. Doświadczony personel szpitala przejawia wyrazy empati i troski o każdego pacjenta.