Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży dołączył do grona członków PFSz!

Szpital od dnia 1 stycznia 1999 r. funkcjonuje, jako samodzielny, publiczny zakład opieki zdrowotnej, a organem sprawującym nadzór jest Samorząd Województwa Podlaskiego.

Jesteśmy Szpitalem specjalistycznym, z III poziomem zabezpieczenia zgodnie z Systemem podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Naszym celem jest udzielanie świadczeń zdrowotnych oraz promocja zdrowia. Świadczenia realizujemy w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oprócz działalności typowo leczniczej prowadzimy także profilaktykę zachorowań.

Przez 24 godziny na dobę, we wszystkie dni tygodnia zapewniamy pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie w ramach leczenia szpitalnego oraz pomoc doraźną w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Oddając się w ręce naszego zespołu, mogą Państwo czuć się bezpiecznie – pracują tu specjaliści, którzy do swojej dyspozycji mają nowoczesne zaplecze diagnostyczne, wiedzę i doświadczenie. W ofercie znajduje się pełen zakres usług medycznych i diagnostycznych zarówno w ramach leczenia szpitalnego, jak i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Posiadamy większość specjalności, jakie dostępne są w obszarze świadczeń medycznych, zapewniając kompleksowe leczenie. Do dyspozycji pacjentów posiadamy 530 łóżek i stanowisk, zlokalizowanych w 22 oddziałach szpitalnych.

Photo by: Kamil Timoszuk (www.KamilTimoszuk.pl)

,,Nasza ambicją skuteczne leczenie”, to misja, która od lat przyświeca działalności Szpitala.

Wszystkie świadczenia realizowane są w oparciu o wysokie standardy jakości. Jesteśmy placówką akredytowaną przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.