9 grudnia odbyło się wydarzenie Digital Hospital Forum organizowane przez Polską Federacji Szpitali wraz z polską firmę telemedyczną SiDLY, członka wspierającego PFSz. Wydarzenie pokazało, że w dobie COVID-19 szpitale potrzebują nowych technologii. Tematem przewodnim konferencji była opieka nad pacjentem z COVID-19 na oddziałach szpitalnych i w czasie domowej izolacji z wykorzystaniem rozwiązań telemedycznych. Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję nie tylko poznać nowości w kwestiach e-zdrowia, ale także dowiedzieć się jak opaski telemedyczne usprawniają pracę oddziałów z pacjentami z COVID-19.

Lekarze chcą nowych technologii

Na rynku dostępne są rozwiązania telemedyczne, które pomagają w rozwiązaniu problemów przed którymi, stanęły placówki medyczne. O takim rozwiązaniu – opaskach telemedycznych mówiono podczas Digital Hospital Forum. Potrzeba edukacji personelu medycznego stała się faktem, a prelegenci podczas swoich wystąpień wielokrotnie podkreślali, że nowe technologie szczególnie w dobie COVID-19 są ważne. Medycy są otwarci na innowacyjne urządzenia, których zastosowanie może znacząco wpływać na pracę oddziałów szpitalnych. Obecnie, wszyscy pacjenci przybywający w szpitalu potrzebują kontaktu nie tylko z personelem medycznym, ale także z rodziną. Niestety z racji pandemii jest to szczególnie utrudnione. Innowacyjne rozwiązania i zastosowanie opaski telemedycznej znacząco ułatwia i usprawnia ten proces. Warto podkreślić, że ma to ogromne znaczenie nie tylko z medycznego punktu widzenia. Zwiększone poczucie bezpieczeństwa to także spokój psychiczny i mniejszy stres dla pacjenta. Nie można zapominać także o tym, że opieka nad pacjentem jest ważna również po opuszczeniu szpitala. Opaska telemedyczna dzięki swojej funkcjonalności odpowiada na tą potrzebę i rozwiązuje ten problem.

 

Wiedza poparta doświadczeniem

W konferencji wzięli udział prof. Jarosław Fedorowski – Prezes Polskiej Federacji Szpitali, Andrzej Sokołowski – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, Jolanta Sobierańska – Grenda – Prezes spółki Szpitale Pomorskie, lek. Julian Pakosz, Edyta Kocyk – współzałożycielka firmy telemedycznej SiDLY, Artur Olesch – redaktor naczelny magazynu OSOZ i Łukasz Stępień z Centrum e-Zdrowia. Prelegenci podczas swoich wystąpień przekazali uczestnikom merytoryczną wiedzę, poparta swoim doświadczeniem i konkretne informacje dotyczące zastosowania nowych technologii w medycynie. Moderatorem dyskusji była Urszula Szybowicz, Project Manager #PFSz

Opaski telemedyczne w szpitalach

Dowiedz się więcej o zastosowaniu opasek telemedycznych na oddziałach szpitalnych i wejdź na :  www.szpital.sidly.eu