zdjęcie z ostatniego Światowego Kongresu Szpitali z 2019 r
- Szpital na Klinach w Krakowie został finalistą w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management
tytuł projektu: Utworzenie nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologii oraz ośrodkiem kształcenia i rozwoju umiejętności kadr medycznych.
Projekt jest prywatnym start upem. Celem projektu było stworzenie jednego z najbardziej innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Szpital jest ośrodkiem zabiegowym, w którym 98% zabiegów jest wykonywana z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych, w tym z wykorzystaniem robota da Vinci i innych zaawansowanych technologii. Centrum Chirurgii Robotycznej NEO Hospital jest jedyny z pierwszych w Polsce i obecnie najbardziej doświadczonym ośrodkiem. W ośrodku wykonywanych jest ok. 35 zabiegów robotycznych w ciągu miesiąca. W ośrodku wykonywane są zabiegi z obszaru chirurgii onkologicznej, urologii, ginekologii. W szpitalu działają również nowoczesne centra kompetencji w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym Klinika Leczenia Otyłości. Ośrodek tworzy ponad 200-osobowy zespół specjalistów i lekarzy.
- Szpital Uniwersytecki w Krakowie został finalistą w kategorii: Dr. Kwang Tae Kim Grand Hospital Award, nagrody przyznawanej przez International Hospital Federation.
tytuł projektu: Adaptacja nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na potrzeby Szpitala Specjalistycznego COVID-19 podczas pandemii COVID-19
W marcu 2020 roku, podczas pandemii, Szpital Uniwersytecki został przemianowany na Szpital Specjalistyczny COVID-19. Stało się to miesiąc po zakończeniu procesu przenoszenia szpitala do nowej siedziby. W nowej siedzibie zaplanowano osobny budynek na oddział chorób zakaźnych dla 32 pacjentów. Tymczasem szpital musiał zostać przystosowany do leczenia pacjentów zakaźnych; trzeba było zapewnić co najmniej 400 miejsc. Jednocześnie należało zapewnić ciągłość leczenia innym pacjentom. Szpital Uniwersytecki jest jedynym w Małopolsce Centrum Urazowym, a także niezwykle ważnym dla środowiska ośrodkiem leczenia udarów, kardiologii interwencyjnej, urologii onkologicznej i medycyny akademickiej. Jej całkowite zamknięcie pozbawiłoby tysiące pacjentów z regionu i całej Polski specjalistycznego leczenia. Jednak utrzymanie obu profili szpitalnych, specjalistycznego COVID-19 i „zwykłego”, było ogromnym wyzwaniem logistycznym, prawnym i organizacyjnym.
Facebook PFSz
Inne artykuły
8 października, 2024
Tagi