Sztuczna inteligencja w szpitalu w Ameryce Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce grafika

Sztuczna inteligencja w szpitalu w Ameryce będzie pomagać lekarzom w ich codziennej pracy!

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce wprowadza rozwiązania AI – sztuczna inteligencja w szpitalu będzie wspierała lekarzy w diagnozowaniu pacjentów z alergiami.


AI w medycynie: Sztuczna inteligencja w szpitalu w Ameryce

Szpital rozpoczyna współpracę z zespołami z Portugalii oraz z Uniwersytetu Jagiellońskiego w celu prowadzenia badań nad możliwościami stosowania AI w przyspieszeniu diagnostyki schorzeń alergicznych i minimalizacji wymaganych testów i ekspozycji pacjenta na ryzyko wstrząsu anafilaktycznego.

Strona Portugalska jest odpowiedzialna za stronę informatyczną budowy algorytmu, do którego dane będą zbierane w szpitalu.

Więcej informacji na stronie szpitala oraz w materiale Telewizji Olsztyn:
https://ameryka.com.pl/sztuczna-inteligencja-w-naszym-szpitalu/

 

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce zajmuje się leczeniem rehabilitacyjnym i alergologicznym dzieci do 18. roku życia. Zapewnia całodobową opiekę medyczną na trzech oddziałach: Rehabilitacyjnym, Alergologiczno-Rehabilitacyjnym oraz Oddziale Całodobowej Opieki nad Dziećmi z opiekunami. Szpital zapewnia możliwość brania udziału w rehabilitacji również na Oddziale Pobytu Dziennego. Rehabilitacja ta odbywa się tylko w dzień, a zatem nie ma konieczności pozostawania na noc w Szpitalu. W Szpitalu działają też poradnie specjalistyczne, gdzie są udzielane porady osobom chorym: Poradnia Alergologiczna, Poradnia Rehabilitacyjna, Poradnia Ortopedyczno-chirurgiczna oraz Poradnia Logopedyczna.

W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce pracuje zespół wykwalifikowanych lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i pedagogów, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Personel angażuje się w leczenie i rehabilitację pacjentów w sposób indywidualny i profesjonalny, korzystając z najnowszych metod diagnostycznych. Zespół ten dba o to, aby terapia była jak najbardziej efektywna, a jednocześnie jak najmniej stresująca dla małych pacjentów. Priorytetem jest bowiem zawsze dobro pacjentów szpitala.

Poza kompleksową opieką medyczną, dzieci mogą liczyć również na wsparcie specjalistów z dziedziny psychologii, logopedii i dietetyki. Wsparcie psychologa jest niezbędnym elementem hospitalizacji, który zapewnia pacjentom wsparcie emocjonalne i pomaga w radzeniu sobie ze stresem związanym z chorobą oraz przystosowaniem się do nowej sytuacji.

Z życia szpitali to stały segment informacyjny na temat bieżącej działalności członków Polskiej Federacji Szpitali (PFSz)