Targi SALMED przełożone na marzec 2021

Wnikliwa analiza rynku, konsultacje z kluczowymi partnerami i wystawcami a także zaangażowanie służb medycznych w walkę z pandemią skłoniły Zarząd Grupy MTP do zmiany terminu targów SALMED. Wydarzenie odbędzie się 24-26 marca 2021.

Kilka miesięcy temu kiedy została podjęta decyzja o przesunięciu Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED z marca na wrzesień 2020, trudno było przewidzieć jak będą wyglądały najbliższe miesiące i jak znaczący wpływ wywrą na sektor ochrony zdrowia.

Niestety utrzymujący się stan epidemiczny na świecie i w Polsce, uniemożliwia w tym roku organizację tego wydarzenia na oczekiwanym poziomie. Dlatego Zarząd Grupy MTP mając na uwadze aktualne priorytety branży medycznej, uznał, że nowy termin targów SALMED będzie bardziej odpowiednim czasem na realizację przedsięwzięcia angażującego tak liczne grono liderów medycyny i pracowników ochrony zdrowia.

To była wyjątkowo trudna decyzja, ale konieczna. Zanim została podjęta odbyliśmy wiele rozmów z naszymi partnerami i wystawcami. Ich opinie były dla nas kluczowe. Dlatego z szacunku dla niezwykle ciężkiej pracy wykonywanej przez służby medyczne, która w obecnej sytuacji jest szczególnie wymagająca i pełna nowych wyzwań, pragniemy dopasować termin targów do potrzeb naszych odbiorców. Jesteśmy przekonani, że energia włożona przez nasz zespół w tegoroczne przygotowania zaprocentuje w przyszłym roku i nadchodząca edycja targów SALMED będzie obfitowała w jeszcze więcej wartościowych spotkań i cenną wiedzę. Z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby wydarzenie spełniło oczekiwania przedstawicieli służb ochrony zdrowia oraz kadry menadżerskiej placówek medycznych– komentuje Paulina Pietrzak, dyrektor targów SALMED.

Targom SALMED patronują kluczowe organizacje branżowe m.in.: Polska Federacja Szpitali, Wielkopolska Izba Lekarska, Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych a także Europejskie Stowarzyszenie Czyste Leczenie.

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED odbędą się 24-26 marca 2021. Bogatemu programowi wydarzeń towarzyszyć będzie wystawa oferty producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzętu laboratoryjnego i rehabilitacyjnego.

Więcej na:www.salmed.pl

 

Kontakt dla mediów:

Ewa Gosiewska

PR Manager

ewa.gosiewska@grupamtp.pl

539 777553