Szanowni Państwo, 

w imieniu Polskiej Federacji Szpitali oraz Stowarzyszenia Młodzi Menedżerowie Medycyny, jak również naszych Partnerów i Patronów mamy przyjemność zaprezentować Państwu I edycję raportu TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE. Raport stanowi wynik ponadpółrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się trudnego zadania – próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. 

O tym, jak ważna i pożyteczna jest to praca, świadczy ogromne wsparcie udzielone twórcom raportu zarówno przez przedstawicieli strony publicznej, organizacji branżowych, dużych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli samych start-upów, którzy licznie odpowiedzieli na naszą propozycję zaprezentowania się w raporcie. 

Raport jest inicjatywą realizowaną pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Agencji Badań Medycznych, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz pod patronatem kilkunastu innych organizacji rządowych i pozarządowych. 

Szczególne podziękowania kierujemy do partnerów komercyjnych będących czołowymi podmiotami wspierającymi środowisko innowacji w sektorze medycznym i współpracującymi ze start-upami, czyli do AstraZeneca Pharma Poland i PZU Zdrowie (partnerzy główni), oraz do Medicover Polska Sp. z o.o. (partner wspierający), a także do wszystkich start-upów, które nawiązały współpracę z naszym zespołem – bez Państwa ten raport by nie powstał. 

Postęp naukowy i technologiczny naszej firmy nie byłby możliwy bez współpracy ze środowiskami akademickimi, organizacjami pożytku publicznego, stowarzyszeniami pacjentów, a także z innowacyjnymi start-upami medycznymi. Właśnie dlatego wsparliśmy inicjatywę stworzenia raportu i w dalszym ciągu będziemy wspierać polskie start-upy nie tylko w ekspansji na rynku polskim, lecz także za granicą.  – mówi Jarek Oleszczuk, Prezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

Wizją PZU Zdrowie jest wyznaczanie standardów opieki zdrowotnej. Chcemy, aby nasze usługi odpowiadały na potrzeby pacjentów, dlatego cały czas śledzimy innowacyjne rozwiązania. Z najbardziej zaawansowanymi start-upami prowadzimy pilotaże lub wdrażamy ich pomysły. Moją ambicją jest nawiązać współpracę z licznymi przedsiębiorstwami i wspólnie odmieniać rynek opieki zdrowotnej w Polsce – dopowiada Julita Czyżewska, Prezes Zarządu PZU Zdrowie.

W Raporcie znajdziemy opis 74 startupów medycznych, co wg Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi 50% rynku zarejestrowanych start-upów zajmujących się tematyką medyczną. Możemy także zapoznać się ze statystykami na temat finansowania polskich start-upów medycznych, poziomu rozwoju czy ekspansji zagranicznej.

Mamy nadzieję, że raport pozwoli na zwiększenie wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku i pomoże w nawiązaniu współpracy pomiędzy start-upami i podmiotami leczniczymi, a także między start-upami i inwestorami. 

Wersję ogólnodostępną Raportu można pobrać tutaj. Organizacje zainteresowane współpracą i/lub uzyskaniem rozszerzonej wersji Raportu, a także start-upy będące zainteresowane udziałem w II edycji raportu oraz udziałem w wydarzeniach związanych z Raportem, zapraszamy do kontaktu z Ligią Kornowska – Dyrektor Zarządzającą Polskiej Federacji Szpitali, pod nr tel: 690 875 075 lub adresem e-mail: ligia.kornowska@pfsz.org

[button link=”https://www.pfsz.org/wp-content/uploads/2020/01/Raport-_Top-Disruptors-in-Healthcare_inny.pdf” color=”blue” size=”large” type=”” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”|” gradient_hover_colors=”|” accent_color=”” accent_hover_color=”” bevel_color=”” border_width=”1px” shadow=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”left” animation_speed=”1″ alignment=”center” class=”” id=””]RAPORT[/button]

Jeśli mają Państwo problem z pobraniem Raportu, zapraszamy do skorzystania z linka: https://we.tl/t-g9LonoQMrR