29 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja „Perspektywy e-zdrowia – dane w ekosystemie ochrony zdrowia” poświęcona Big Data i e-zdrowiu oraz warsztaty ze środowiskiem lekarzy dotyczące wykorzystania danych do tworzenia rozwiązań wspierających opiekę nad pacjentem. Na wydarzenia można się rejestrować na stronie akademiacez.gov.pl. Zapraszamy!

Centrum e-Zdrowia po raz czwarty zaprasza na konferencję poświęconą rozwojowi e-zdrowia w Polsce. Wydarzenie jest organizowane w ramach Akademii CeZ i po raz pierwszy odbywa się pod wspólną nazwą „Perspektywy e-zdrowia”.

Osoby zainteresowane udziałem stacjonarnym proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.akademiacez.gov.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie zapraszamy na transmisję online z wydarzenia, która będzie dostępna na stronie konferencji.

O konferencji

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji są dane oraz ich wpływ na budowanie i rozwój ekosystemu e-zdrowia. W programie zaplanowano wystąpienia ekspertów e-zdrowia, cyberbezpieczeństwa, prawa, RODO i wielu innych.

Podczas konferencji będziemy dyskutować o:

  • jak dane mogą wesprzeć rozwój organizacji ochrony zdrowia?
  • co łączy BigData i AI?
  • czy dane medyczne Polaków są bezpieczne?

Centralnym punktem konferencji będzie debata z udziałem zaproszonych gości o tym, jak wykorzystać potencjał zbieranych danych oraz komu i na jakich zasadach je udostępniać.

Równolegle prowadzone będą warsztaty skierowane do lekarzy POZ pn. „W kierunku e-interwencji. Jak wykorzystać dane do wsparcia personelu medycznego?”.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie www.akademiacez.gov.pl

O warsztatach

Uczestnikom warsztatów proponujemy aktywną wymianę doświadczeń, opinii i oczekiwań dotyczących rozwoju usług opartych na danych, wspierających opiekę nad pacjentem. W trakcie warsztatów przedstawimy przykładowe rozwiązania, nad którymi w Centrum trwają prace. Podejmiemy próbę wspólnego zdefiniowania pożądanych funkcjonalności tych rozwiązań, ich miejsca i roli w procesie opieki oraz ich merytorycznej zawartości .

W trakcie warsztatów będziemy chcieli dowiedzieć się:

  1. jaka jest/może być rola takich narzędzi w pracy lekarzy z pacjentami – od strony praktycznej: w jakim miejscu procesu je widzą, jak mogą i jak chcieliby je wykorzystywać;
  2. co jest potrzebne, żeby takie narzędzia były jak najbardziej przydatne, a także czemu mogą okazać się bezużyteczne (pre mortem);
  3. jaka jest opinia środowiska na temat merytorycznej zawartości zaprezentowanych podczas warsztatów narzędzi, które są obecnie rozwijane w Centrum.

Warsztaty skierowane są głównie do lekarzy POZ.