Ukończono oddział rehabilitacyjny w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim

Nowy oddział rehabilitacyjny w Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim został właśnie ukończony.

Inwestycja pn. „Przebudowa, nadbudowa oraz modernizacja Oddziału Rehabilitacyjnego wraz z wyposażeniem” w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim została zakończona.


Nowy oddział rehabilitacyjny w Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim

Projekt został współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wyniosła 12.274.670,70 zł.

W ramach inwestycji przeprowadzono prace budowlane, sanitarne, elektryczne oraz teletechniczne, zainstalowano system sygnalizacji pożaru, a także zakupiono nowy sprzęt medyczny, taki jak spirometry, zestawy do treningów monitorowanych, bieżnie, wioślarze, aparaty do krioterapii, lasery, lampy sollux, rotory, łóżka rehabilitacyjne i szafki przyłóżkowe.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu pacjenci mają teraz dostęp do wysokiej jakości świadczeń rehabilitacyjnych, co przyczynia się do skrócenia czasu rekonwalescencji i poprawy komfortu pobytu pacjenta oraz pracy personelu medycznego.

Więcej informacji na stronie szpitala:
https://www.szpital-aleksandrow.internetdsl.pl/pl,news2,,187.html#tresc_strony

 

Inwestycja pod nazwą "Przebudowa, nadbudowa oraz modernizacja Oddziału Rehabilitacyjnego wraz z wyposażeniem" w…

Opublikowany przez Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim sp. z o.o Piątek, 6 października 2023

„Rehabilitacja to jeden z nieodzwonych elementów leczenia pacjentów. To jest naturalne, że w takim szpitalu jest ona potrzebna. […] Wszystko zmienia się, dlatego, że mamy środki unijne. Zainwestowaliśmy w ten szpital już ponad 90 milionów złotych” – podkreślił Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

„Tylko zgodna, płynąca przynajmniej z dwóch stron pomoc finansowa sprawia, że mamy to co mamy. Mamy jeden z najlepszych w województwie, a może i dalej szpital powiatowy. Wszyscy się z tego cieszymy” – powiedział Senator Józef Łyczak.

„Ochrona zdrowia, tak jak edukacja dotyczy nas wszystkich. Życie jest tak skonstruowane, że na którymś jego etapie spotkamy się z służbą zdrowia. Dlatego te niekończące się inwestycje w ochronę zdrowia powinny trwać. Chylę czoła wszystkim, którzy się do tej inwestycji przyczynili” – pogratulował Poseł na Sejm Arkadiusz Myrcha.

Z życia szpitali to stały segment informacyjny na temat bieżącej działalności członków Polskiej Federacji Szpitali (PFSz)