UV Medico logo transparent UVM

UV Medico to duńska firma założona przez ekspertów rynku urządzeń optycznych, lekarzy i  naukowców oraz przedsiębiorców. Wśród założycieli są:

Peter Johansen – powszechnie znany ekspert i wynalazca urządzeń optycznych, Christian Holm  – profesor medycyny, specjalista chorób zakaźnych i immunologii, Nicolas Volet  – doktor fizyki, specjalista d/s stosowania fotoniki w przemyśle,

Anders Samuelsen – były Minister Spraw Zagranicznych Danii, CEO firmy.

Firma specjalizuje się w produkcji najnowszej generacji lamp do dezynfekcji far UVC 222 nm.3

Firma UV Medico Poland jest wyłącznym przedstawicielem UV Medico w Polsce.

Lampy far (dalekie) UVC 222 nm firmy UV Medico

1. Lampy far UVC są równie skuteczne w usuwaniu z powietrza i powierzchni bakterii, grzybów, wirusów jak tradycyjne lampy UVC o długości fali 254 nm.

2. Lampy far UVC o długości fali 222 nm są bezpieczne dla ludzi i mogą być stosowane w ich obecności w przeciwieństwie do lamp 254 nm.

3. Fala 222 nm jest absorbowana przez naskórek i wierzchnią warstwę rogówki oka, nie przechodzi dalej i nie powoduje uszkodzeń jak fale 254 nm.

4.Technologia została wynaleziona na University of Columbia, New York, jest opatentowana, lampy są produkowane w Danii przez UV Medico i stosują unikalne filtry japońskiej formy Ushio.

5. Stosowanie lamp far UVC  jest rekomendowane przez WHO i centrum chorób zakaźnych w Atlancie, USA.

6. Lampy far UVC znajdują swoje zastosowanie wszędzie gdzie zależy nam na zabezpieczeniu ludzi przez szerzeniem zakażeń, przede wszystkim w ochronie zdrowia.

7. Lampy far UVC firmy UV Medico są stosowane np przez szpital uniwersytecki w Aarhus w Danii oraz szpital Kolding, również w Danii, oraz tamże w karetkach grupy Falck. Lampy far UVC są stosowane również w miejscach wytwarzania leków przez firmy farmaceutyczne np. przez duńska  firmę o najwyższej wartości na świecie, producenta uznanych leków przeciw cukrzycy i otyłości.

Stosowane są również przez firmy farmaceutyczne w Polsce oraz placówki ochrony zdrowia np. Szpital Psychiatryczny w Tworkach.

8. Lampy far UVC firmy UV Medico posiadają lidar, sensor, software, można je zaprogramować do stosowania w konkretnym pomieszczeniu, działają w sposób przerywany.

9. Lampy są zgodnie z międzynarodowymi normami – ISO, IEC, ACGIH, TVL i BEI