Miło nam poinformować, że od końca maja  szpitale zrzeszone w PFSz  w walce z wirusem SARS CoV-2 wspiera UVD-ROBOT- najnowocześniejsze technologicznie urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji pomieszczeń, które cieszy się dużym uznaniem na całym świecie.

Pozyskanie tego wysokiej klasy urządzenia zawdzięczamy Komisji Europejskiej, która w ramach nieustannych działań na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirus, doposażyła 200 szpitali w Europie w ten innowacyjny sprzęt.

W Polsce tylko 9 szpitali znalazło się na liście!, z czego część należy do #PFSz

Innowacyjne urządzenie już w 15 minut może dezynfekować standardowe sale pacjentów za pomocą światła ultrafioletowego, co pozwala na zapewnienie sterylnego środowiska w szpitalach i ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa. Dzięki wykorzystaniu światła ultrafioletowego zamiast chemikaliów, personel nie musi obsługiwać, transportować ani przechowywać toksycznych, niebezpiecznych lub żrących chemikaliów. Robot jest sterowany zdalnie przez aplikację mobilną z innego pomieszczenia niż dezynfekowane.

Wartość pojedynczego urządzenia to około 370.000 PLN. Na zakup robotów do dezynfekcji Komisja Europejska zadeklarowała  przeznaczenie 12 mln euro z instrumentu wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych.

 

PFSz_podziekowania