Polska Federacja Szpitali wraz z Team Finland zainicjowała projekt najlepszych praktyk czystego środowiska w służbie zdrowia. Tematem spotkania będzie dyskusja o zmniejszeniu częstotliwości zakażeń szpitalnych oraz  zwiększenie świadomości na temat zakażeń szpitalnych i ich ograniczenia.

Zapraszamy Państwa do udziału w pierwszym webinarium 1 czerwca 2021 r.  o godz. 11 z udziałem fińskich ekspertów zajmujących się projektowaniem środowiska szpitalnego. Tematem spotkania będzie ”Zrównoważony rozwój przestrzeni opieki zdrowotnej w zmieniających się warunkach epidemicznych –  rozwiązania bakteriobójczych i biobójczych z Finlandii”

Około 100 000 zakażeń związanych z leczeniem występuje każdego roku w Finlandii, połowa z nich w szpitalach, a druga połowa w opiece długoterminowej. Infekcje związane z opieką zdrowotną są monitorowane na poziomie krajowym w Finlandii w ramach fińskiego programu zakażeń szpitalnych (SIRO), który działa od 1999 r. Program SIRO obejmuje obecnie wszystkie fińskie szpitale uniwersyteckie i niektóre inne szpitale. Program monitoruje infekcje związane z opieką zdrowotną, które mają znaczenie dla zdrowia publicznego. Program SIRO pomaga szpitalom zapobiegać zakażeniom związanym z opieką zdrowotną. Poprawia monitorowanie zakażeń i gromadzi dane o ich występowaniu w uczestniczących szpitalach. Szpitale uczestniczące w programie mogą porównać swoje dane dotyczące częstości występowania z innymi szpitalami. W programie SIRO szpitale reprezentowane są przez osoby z różnych grup zawodowych, które w praktyce odpowiadają za kontrolę zakażeń: pielęgniarki kontroli zakażeń, lekarze chorób zakaźnych, mikrobiolodzy kliniczni, mikrobiolodzy szpitalni i chirurdzy.

Podczas webinarium omówimy jak w zrównoważony i skuteczny sposób wprowadzić zmiany w celu zmniejszenia liczby zakażeń szpitalnych na przykładach innych szpitali – zarówno polskich jak i szwedzkich czy fińskich. 

LINK DO REJESTRACJI:

https://forms.gle/aCCjQLweNetPTpu97

Zapraszamy serdecznie!