Bart Jansen pielęgniarz oddziałowy Oddziału Intensywnej Terapii pracujący w Szpitalu Klinicznym OLVG w Amsterdamie i Carlos Carvalho – kierownik kontroli zarządczej z Uniwersyteckiego Szpitala de SAO JOAO w Porto przebywali u nas w ramach Programu Wymiany Menedżerów (HOPE EXCHANGE Programme). Program jest realizowany w ponad 20 krajach europejskich, w tym w Polsce.

Od 13 maja do 4 czerwca obaj uczestnicy programu zapoznawali się z działalnością szpitala – odwiedzając zarówno komórki medyczne, jak i administracyjne. – Dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy – powiedzieli zgodnie Bart i Carlos.

W czwartek 4 czerwca gości przyjęła dyrektor Irena Kierzkowska.

Opiekę merytoryczną przez cały okres trwania Programu sprawowała koordynator lokalny Elżbieta Majchrzak-Kłokocka, kierownik Działu Organizacyjnego i Funduszy Zewnętrznych.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie jest członkiem Polskiej Federacji Szpitali (PFSz), która reprezentuje Polskę w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE Federacja zrzesza ponad 80% zasobów szpitalnych w Unii Europejskiej.

 

Więcej informacji na stronie szpitala:

https://www.facebook.com/WSSOlsztyn/posts/pfbid0PThXzvqLy56j6wwqbDbWUmDu9FGzkjH2VBWnAEL5VEpyNkNDo8nmzB8Gybooct9jl

https://wss.olsztyn.pl/goscilismy-uczestnikow-programu-hope