Witamy w gronie członków Polskiej Federacji Szpitali Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego.

To jeden z nowocześniejszych szpitali na Dolnym Śląsku i w Polsce. Oprócz oddziałów dla pacjentów dorosłych prowadzimy także specjalistyczne oddziały dla dzieci. Posiadamy najnowsze wyposażenie przeznaczone do leczenia i badania pacjentów. Prowadzimy także wiodące na Dolnym Śląsku oddziały chorób zakaźnych specjalizujące się m.in. w leczeniu WZW i HIV/AIDS.

W 2017 roku Szpital uzyskał certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia. Od 2007 roku posiadamy certyfikat zarządzania jakością ISO. Od lat zajmujemy czołowe miejsca w rankingach najlepszych polskich placówek medycznych. W Ogólnopolskim Rankingu Szpitali w 2020 r. uzyskał tytuł Najlepszy szpital w województwie dolnośląskim. W 2011 roku po raz piąty zostaliśmy wyróżnieni prestiżową nagrodą Marszałka Województwa – Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym. Certyfikat przyznawany jest firmom z dobrymi wynikami finansowymi, przestrzegającym zasad uczciwej konkurencji, dbającym o zawodowy rozwój pracowników i działającym na rzecz lokalnej społeczności.

Szpital to kompleks nowoczesnych budynków i obiektów poddanych gruntownej modernizacji. Dzięki temu pacjenci mają zapewniony wysoki standard pobytu w 1-4 osobowych salach, wyposażonych we własne łazienki. Natomiast nowoczesna kuchnia i system dystrybucji posiłków gwarantuje podawanie jedzenia w szczelnie zamkniętych pojemnikach, tzw. tacowy system wydawania posiłków.

W budynkach szpitalnych zastosowano nowoczesne rozwiązania higieniczno-sanitarne gwarantujące bezpieczeństwo epidemiologiczne.