Szanowni Prezesi oraz Dyrektorzy Szpitali,

 

przesyłamy informację o nowym członku wspierającym Polskiej Federacji Szpitali,

 

Polska firma rodzinna W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k. to Wyłączny Partner biznesowy i Generalny Dystrybutor urządzeń do dekontaminacji powietrza GENANO Ltd. w Polsce. Firma W.P.I.P. zajmuje się także projektowaniem i generalnym wykonawstwem obiektów przemysłowych, a w swoimi portfolio ma m.in. realizację Boksów Meltzera w Szpitalach Zakaźnych oraz Laboratorium Klasy BSL3+.
Od 2002 roku promujemy Technologię Genano® – technologię nano-oczyszczania powietrza na polskim rynku medycznym. Od lutego 2020 roku Technologia Genano® wsparła i nadal wspiera rynek medyczny Chin, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej i innych krajów z Bliskiego Wschodu – dostarczone do szpitali urządzenia do dekontaminacji powietrza używane są do wspomagania walki z epidemią SARS-CoV-2 ( wcześniej wykorzystano je przy epidemii SARS i MERS ).
Unikatowa wydajność Technologii Genano® oparta jest na opatentowanej metodzie nano- oczyszczania powietrza, która na zasadzie współdziałania procesu jonizacji i przyciągania elektrostatycznego cząstek wychwytuje nano-cząsteczki nieorganiczne i organiczne, eliminuje drobnoustroje, oraz za pomocą filtra z węglem aktywnym usuwa LZO ( lotne związki organiczne ), gazy i zapachy.
Technologia Genano® pozwala wychwycić i zneutralizować nano-cząsteczki zawarte w powietrzu do wielkości 3 nanometrów, ze skutecznością do 99,5% w tym zakresie wielkości. Silne pole elektryczne wewnątrz tuby procesowej urządzenia dezaktywuje i eliminuje drobnoustroje, patogeny i mikroorganizmy na poziomie DNA/RNA (wirusy, bakterie, grzyby, toksyny pleśni), co zapobiega szerzeniu się zakażeń krzyżowych. Wychwytuje również cząsteczki nieorganiczne i organiczne zawarte w powietrzu znajdującym się wewnątrz pomieszczenia, np. zanieczyszczenia pochodzące z układu wentylacji, zanieczyszczenia pochodzące z ciała i odzieży powodowane ruchem ludzi, zanieczyszczenia z sadzy pochodzącej z ruchu ulicznego bądź zakładów przemysłowych itp.

Urządzenia do dekontaminacji powietrza marki Genano® nie wykorzystują w procesie oczyszczania powietrza filtrów włókninowych, co uniemożliwia namnażanie się drobnoustrojów i eliminuje ryzyko zakażeń krzyżowych. W modelach mobilnych komora procesowa jest automatycznie, raz w tygodniu spłukiwania odpowiednim płynem myjąco-czyszczącym co zmniejsza potrzebę konserwacji i podnosi bezpieczeństwo. Przeznaczone są do pracy ciągłej w obecności personelu medycznego i pacjentów w pomieszczeniu.

Technologia Genano® znajduje zastosowanie w wielu obszarach medycznych tj.:

  • Zespoły pomieszczeń dla pacjentów wysoko zakaźnych – boksy Meltzera
  • Bloki operacyjne, gabinety zabiegowe, OIT-y
  • SOR-y, Izby Przyjęć
  • Izolatki i separatki
  • Oddziały onkologii i hematoonkologii, transplantologii, oddziały chorób zakaźnych
  • Pomieszczenia czyste, cleanroom’y
  • Laboratoria analityczne, mikrobiologiczne i wirusologiczne (w tym BSL 2, BSL 3+)
  • oraz wszystkie inne jednostki w obrębie Szpitali i Poradni, gdzie spełnienie wymagań zapewnienia wysokiego reżimu czystości powietrza ma kluczowe znaczenie.

Technologii Genano® zaufały setki placówek medycznych w Polsce oraz na całym świecie.
W Polsce z urządzeń Genano® korzystają, min.:
1. Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
2. Wojewódzki Szpital Zakaźny w Gdańsku
3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi
4. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Szczecinie
5. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
6. Świętokrzyskie Centrum Onkologii SP ZOZ w Kielcach
7. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku
8. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego w Katowicach
9. Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach
10. Szpital Uniwersytecki w Krakowie
11. SP ZOZ MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie
12. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny w Warszawie przy ul. Banacha 1a
13. 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Szczecinie
14. Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu
15. Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. – Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie
16. SP ZOZ w Lublinie przy ul. Kraśnickich
17. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie (laboratorium BSL 3+)

Mając na uwadze prestiż i skuteczność działania Polskiej Federacji Szpitali na rzecz poprawy warunków działania i finansowania szpitali, podniesienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu, postanowiliśmy zostać członkiem wspierającym jeszcze przed wybuchem epidemii COVID-19. Doniesienia dotyczące głównej drogi rozprzestrzeniania się zakażeń – drogą kropelkową, umocniły ludzi w przekonaniu jak ważna jest jakość powietrza, którym oddychamy.
Zdrowie wszystkich na pierwszej linii walki z koronawirusem – zarówno pacjentów, personelu medycznego jak i personelu techniczno-administracyjnego oraz Dyrekcji Szpitali w obecnie trwającej epidemii koronawirusa jest teraz na wagę złota.

Jako nowy członek wspierający Polską Federację Szpitali oferujemy wszystkim obecnym członkom Federacji zainteresowanym zakupem urządzeń do dekontaminacji powietrza w Technologii Genano® do swoich placówek, rabat w wysokości 10%.

Wszystkich członków Federacji zainteresowanych technologią Genano® zapraszamy do kontaktu:
Dział Badań & Rozwoju, Doradztwo techniczno-handlowe:

Kierownik ds. Genano, ElixAir    
JAROSŁAW JĄDRZYK
tel. +48 519 793 430
e-mail: jaroslaw.jadrzyk@wpip.pl

 

W ofercie posiadamy także urządzenia oparte na tej samej technologii oczyszczania powietrza z cząstek w skali nano, przeznaczone do użytku instytucjonalnego oraz domowego, marki ELIXAIR by Genano® – szczegóły u naszych Doradców techniczno-handlowych.

Urządzenia posiadają atest higieniczny PZH.