Polska Federacja Szpitali zaprasza na webinar “Mechanizmy wsparcia psychologicznego dla personelu medycznego w walce z COVID-19”

 

OpenStax Poland zaprasza na darmowy webinar dla personelu medycznego #Covid-19
Mechanizmy wsparcia psychologicznego dla personelu medycznego w walce z wirusem
Czwartek, 26 marca 2020 r., o godzinie 20.00
Weź udział
Dostrzegasz bezsilność, gniew, obawę o życie i zdrowie swoje i bliskich, a mimo to konsekwentnie wypełniasz zobowiązania przysięgi Hipokratesa? Tak. Bo jest to sprawa najwyższej wagi.

 

Chcemy pomóc lekarzom i pielęgniarkom zadbać o siebie w czasie pandemii wywołanej SARS-CoV-2. Nie będzie to pomoc materialna. Spróbujemy pomóc okiełznać negatywne myśli i silny stres, które w obecnej sytuacji pojawiają się w sposób naturalny.
Atakuje nas przeciwnik niewidoczny gołym okiem, ale bardzo realny. Jesteśmy z nim w stanie wojny. Żeby z nim wygrać, należy zaprząc wszelkie możliwe siły.
Wesprą nas w tym psycholodzy wojskowi z doświadczeniem psychotraumatologicznym, którzy na co dzień pracują z osobami w sytuacji ekstremalnej: psycholog społeczny, wykładowca akademicki Joanna Wiśniewska i psycholog kliniczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji Gosia Dudak.
Podczas pierwszego webinaru psycholodzy wyjaśnią:
·      jaki wpływ mają na nas izolacja i deprywacja,
·      jak przebiega ostra reakcja na stres,
·      jak pracować z trudnym pacjentem,
oraz
·      omówią techniki relaksacyjne.
Bezpłatny, 60-minutowy webinar odbędzie się we czwartek, 26 marca 2020 r., o godzinie 20.00. Kliknij tutaj, aby dołączyć.

 

Zapisz się, nawet jeśli termin Ci nie odpowiada. Po emisji prześlemy Ci link do nagrania.

 

Webinarów dla lekarzy #Covid-19 będzie więcej! Harmonogram będzie dostępny na profilu Facebook OpenStax Poland 
O nas:
OpenStax Poland jest niezależną organizacją non-profit, która dostarcza rzetelną wiedzę studentom w postaci darmowych podręczników akademickich online. W obecnej sytuacji wywołanej rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2 uważamy, że grupą najbardziej i najpilniej potrzebującą dostępu do rzetelnej informacji są lekarze. Ruszyliśmy Wam z pomocą. Chcemy jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze potrzeby, prosimy o nadsyłanie pytań na webinar@openstax.pl.
PARTNERZY
Clickmeeting, Dawka Wsparcia, EVENTAGE Małgorzata Mikulik
PATRONAT
Polska Federacja Szpitali, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu