SZPITAL UNIWERSYTECKI W BRNIE I HONEYWELL INTELLIGENT LIFE CARE PODPISAŁY MEMORANDUM POROZUMIENIA

Inteligentne plastry na skórę z aplikacją mobilną do monitorowania funkcji życiowych pacjentów są pierwszym projektem w ramach memorandum; kolejne będą realizowane w przyszłości

Brno, kwiecień 2022 – pierwsze globalne Memorandum Porozumienia firmy Honeywell Intelligent Life Care (ILC), podpisane ze Szpitalem Uniwersyteckim w Brnie, stanowi ogólną umowę o współpracy z drugim co do wielkości szpitalem w Czechach. Zapewnia ono ramy dla obu stron do zbadania możliwości współpracy w zakresie transformacji cyfrowej w całej placówce szpitala. Obecny etap obejmuje projekty pilotażowe i beta testy różnych technologii. Kolejne memoranda porozumienia będą zawierane w innych krajach.

Celem współpracy jest wniesienie wkładu w nowe rozwiązania technologiczne dla Szpitala Uniwersyteckiego w Brnie, przy czym Honeywell wprowadzi nowe produkty do projektu pilotażowego. Wszelkie dalsze działania będą przedmiotem dalszych uzgodnień.

„Firma Honeywell jest zaangażowana w rozwiązywanie współczesnych wyzwań związanych z opieką zdrowotną. Wyobrażamy sobie świat, w którym pacjenci są bezpieczni, a opiekunowie mogą pomóc w prewencyjnym reagowaniu na potrzeby swoich pacjentów, jeszcze zanim pojawią się problemy zdrowotne. Nasza wizja opiera się na długim doświadczeniu firmy Honeywell w zakresie Zaawansowanych Technologii Czujników dla placówek opieki zdrowotnej, wzmocnionym przez nasze zdecydowane zaangażowanie w towarzyszenie naszym klientom w całej ich drodze związanej z transformacją opieki zdrowotnej” – mówi Robert Robinson, wiceprezes i dyrektor naczelny Honeywell Healthcare Solutions.

Michal Zavisek, dyrektor naczelny, Honeywell Technology Solutions, dodaje: „Cieszymy się, że możemy współpracować ze Szpitalem Uniwersyteckim w Brnie. Nasze inteligentne rozwiązania pomogą im w ich skutecznym i niekończącym się dążeniu do utrzymania się na czele rozwoju medycyny.

Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania są oparte na badaniach i pracy czeskich inżynierów. Honeywell zatrudnia w Czechach ponad 2000 ekspertów i wysoko wykwalifikowanych techników, którzy codziennie opracowują wykorzystywane na całym świecie najnowocześniejsze technologie i rozwiązania dla takich dziedzin jak lotnictwo i kosmonautyka, czy systemy medyczne”.

Wniesienie wartości do szpitala

Memorandum jest skierowane do Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, jednego z czołowych czeskich, jak również jednego z renomowanych i uznanych na świecie ośrodków kardiologicznych. Poprzez badanie możliwości współpracy w tym oddziale, współpraca ma przynieść korzyść całemu szpitalowi.

Petr Kala MD, PhD, ordynator oddziału: Choroby sercowo-naczyniowe, jako jedna z głównych przyczyn śmiertelności we wszystkich krajach rozwiniętych, wymagają najwyższej uwagi. Współpraca z Honeywell, jako firmą znaną na całym świecie, ma dla mnie duże znaczenie. Wierzę, że wspólna profesjonalna i otwarta wiedza pomoże nam wszystkim poprawić jakość opieki, rezultaty leczenia pacjentów i sposób naszego myślenia.

David Pospíšil, PhD, główny inżynier biomedyczny: Technologie pierwszej linii, ich rozwój i zaawansowane systemy, są integralną częścią nowoczesnej opieki zdrowotnej. Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy inicjatorami tego ważnego kroku w kierunku cyfrowego rozwoju oddziału, a następnie szpitala. Godna zaufania współpraca, którą nawiązaliśmy z firmą Honeywell, świadczy o postępowości i profesjonalnym przygotowaniu zaplecza biomedycznego Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych.

Plastry na skórę i aplikacja mobilna do monitorowania funkcji życiowych

Pierwszy projekt dotyczy testowania plastrów na skórę do monitorowania w czasie rzeczywistym funkcji życiowych pacjentów. ILC wyposaży Klinikę Kardiologii i Chorób Wewnętrznych w inteligentne plastry na skórę, a także telefony komórkowe z aplikacją do odbioru danych pozyskanych dzięki tym plastrom. Wybiegając w przyszłość, ILC przygotowuje się do wyposażenia oddziału w swój inteligentny głosowy i dotykowy System Przywoływania Pielęgniarek, zastępując nim dotychczasowy. Jest to pierwszy krok przyczyniający się do planowanej kompleksowej modernizacji Szpitalnego Systemu Informacyjnego. Szczegółowy plan ILC, w tym szkolenie personelu, zostanie ujęty w Dokumencie transformacji cyfrowej Szpitala Uniwersyteckiego w Brnie.

Bazując na dziesięcioletnim doświadczeniu w dostarczaniu systemów przywoływania pielęgniarek, ILC opracowała ujednolicone inteligentne rozwiązanie do komunikacji w zakresie opieki i współpracy. Poprzez swoje rozwiązania, ILC pomaga w opiece nad ponad milionem łóżek pacjentów na całym świecie. Projektuje rozwiązania łączące szpitale, lekarzy i pacjentów w celu większej integracji. System Honeywell łatwo wpasowuje się w środowisko informatyczne szpitali, aby pomóc w osiąganiu lepszych rezultatów klinicznych i ekonomicznych, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej zgodności z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa cybernetycznego, prywatności danych pacjentów oraz integralności danych.

Szpital Uniwersytecki w Brnie jest drugim co do wielkości szpitalem w Republice Czeskiej pod względem liczby łóżek i największym w kraju z punktu widzenia zatrudnienia i specjalności. Zapewnia specjalistyczną i ponadprzeciętnie specjalistyczną opiekę we wszystkich dziedzinach medycyny zgodnie z aktualnymi osiągnięciami nauk medycznych i wiedzą, na poziomie rangi europejskiej.

Honeywell Intelligent Life Care (ILC), część Honeywell Healthcare Solutions, ma siedzibę główną w Neuss w Niemczech i działa bezpośrednio poprzez podmioty Honeywell we Francji, Hiszpanii, Polsce, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach i regionalnym centrum na Bliskim Wschodzie w Dubaju, zatrudniając ponad 200 utalentowanych osób, z różnymi profesjami i specjalizacjami. Firma produkuje w trzech zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Niemczech, Rumunii i Chinach. Firma opracowuje nowe produkty w trzech centrach innowacji i inżynierii zlokalizowanych w Chinach, Indiach i największym w Brnie, w Czechach. Od dziesięcioleci ILC jest liderem w dostarczaniu rozwiązań i produktów, które poprawiają rezultaty opieki nad pacjentami, ich bezpieczeństwo i ochronę podczas całego procesu opieki. Dziś ILC dostarcza rozwiązania dla ponad miliona łóżek pacjentów na całym świecie i będzie kontynuować wprowadzanie innowacji, które dla zdrowszego środowiska medycznego zwiększają wydajność pracy z pacjentami, produktywność opiekunów.

 

ILC dostarcza rozwiązania i produkty, które poprawiają bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie pacjentów, oraz umożliwiają płynniejszy i bardziej wydajny przebieg pracy dla lepszej opieki nad pacjentem. Obecnie w opiece zdrowotnej istnieje coraz większe zapotrzebowanie na bezpieczną, niezawodną i wydajną komunikację, koordynację i współpracę. ILC integruje światowej klasy sprawdzone technologie Honeywell i projektuje rozwiązania łączące szpitale, lekarzy i pacjentów – przodujące technologie komunikacyjne, inteligentne czujniki, Internet rzeczy, Internet rzeczy medycznych, zaawansowane wizualizacje, platformy pracy mobilnej. Wszystko to stwarza nowe funkcje i innowacje do wykorzystania w aplikacjach opieki zdrowotnej, które przynoszą najwyższą wydajność i wartość ekonomiczną instytucjom opieki zdrowotnej na całym świecie.

Honeywell Technology Solutions (HTS) Czech Republic jest właścicielem ponad 100 patentów. Centrum technologiczne koncentruje się na wspieraniu programów kosmicznych UE, pracując nad projektami takimi jak misja Proba-3 Europejskiej Agencji Kosmicznej lub nad nowymi obszarami lotnictwa, w tym Urban Air Mobility i samolotami elektrycznymi. Inne prace badawczo-rozwojowe w Brnie w tej dziedzinie obejmują rozwiązania w zakresie nawigacji i kokpitu, systemy fly-by-wire, komunikacyjne łącza danych i systemy radarowe dla samolotów. Kolejne obszary rozwijane i testowane w centrum HTS w Brnie to rozwiązania dla budynków i obiektów przemysłowych, a także środki ochrony osobistej i zaawansowane rozwiązania dla magazynów. W kampusie HTS w Brnie, zakładzie produkcji komponentów lotniczych w Ołomuńcu i biurach w Pradze, Honeywell zatrudnia obecnie w Czechach ponad 2000 ekspertów i wysoko wykwalifikowanych techników.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszmay do kontaktu z nami!

 

Agnieszka Kurowska

SPS Senior Marketing Project Management, CEE Region

Honeywell | THE FUTURE IS WHAT WE MAKE IT

 Mobile: +48 663 360 126

 agnieszka.kurowska@honeywell.com