Wydawnictwo Lekarskie PZWL oficjalnie dołączyło do Polskiej Federacji Szpitali.

To największe i najstarsze polskie wydawnictwo, które od pokoleń wspiera edukację środowiska medycznego. Od 1945 roku towarzyszy zarówno studentom, jak
i profesjonalistom na każdym etapie kształcenia.

Wraz z gronem najwybitniejszych autorów i wydawców realizuje misję dostarczania sprawdzonej i rzetelnej wiedzy. W ramach działalności wydawniczej ukazało się 14 tysięcy tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym ponad 300 mln egzemplarzy.

Aktywnie organizuje i tworzy również wiele programów i przedsięwzięć związanych
z szeroko pojętym rozwojem zawodowym i intelektualnym w obszarze medycyny. Rocznie szkoli 5200 lekarzy, pielęgniarek i położnych. Każdego roku organizuje ponad 50 szkoleń
i webinarów. Posiada także specjalistyczne portale internetowe www.nursing.com.pl oraz wirtualną bibliotekę IBUK Libra.

„Wierzymy, że nasza obecność w Polskiej Federacji Szpitali umożliwi nam jeszcze skuteczniejsze realizowanie naszej edukacyjnej misji oraz pozwoli nam włączyć się w wiele niezwykłych przedsięwzięć w obszarze medycyny. Tym, co jest dla nasi najważniejsze, to człowiek i jego zdrowie. Za naszymi publikacjami również stoją ludzie, którzy kierując się właśnie tymi wartościami z pasją i entuzjazmem tworzą nasze publikacje. Możliwość wymiany myśli naukowej, doświadczeń, a także możliwość współpracy w ramach Polskiej Federacji Szpitali na wielu polach jest dla nas bardzo cenna i jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy znacząco wpłynąć na zmianę oblicza medycyny w naszym kraju” – mówi Natalia Wojciechowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Strategii Lifelong Learning, Członek Zarządu WN PWN.

W 2022 r. PZWL połączyło siły z Wydawnictwem Naukowym PWN i Wydawnictwem Szkolnym, tworząc jedną spółkę. Razem z podmiotami takimi jak OSDW Azymut i ePWN, realizuje wspólną wizję jako Grupa PWN. Oferta Grupy jest bardzo różnorodna – począwszy od tradycyjnych produktów książkowych i usług dystrybucyjno-logistycznych przez platformy edukacyjne, webinary dla profesjonalistów, po pierwszą w Polsce wirtualną czytelnię książek dla klientów instytucjonalnych – IBUK Libra.