Przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Zabrzu, Pan Prezes Mariusz Wójtowicz, członek zarządu #PFSz oraz Dr Tadeusz Kapek odwiedzili Klinikę w Chemnitz, w Niemczech (https://www.klinikumchemnitz.de/), ośrodek referencyjny firmy CMR Surgical, w celu obserwacji na żywo zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem systemu robotyki chirurgicznej Versius.

Informacje o systemie chirurgicznym Versius®

System Versius® pasuje właściwie do każdej sali operacyjnej i płynnie integruje się z istniejącymi procedurami medycznymi, poszerzając w ten sposób możliwość wykorzystania chirurgii minimalnego dostępu (MAS). Przenośna i modułowa konstrukcja robota Versius pozwala chirurgowi na korzystanie z takiej liczby ramion, jaka jest potrzebna do przeprowadzenia danego zabiegu oraz szybki transport pomiędzy salami operacyjnymi, a nawet szpitalami. W sali operacyjnej sama konfiguracja systemu zajmuje średnio 15 minut, co pozwala na jego częste wykorzystanie.

System robotyczny Versius zapewnia zręczność i precyzję pracy za pomocą niewielkich, całkowicie przegubowych narzędzi. Dzięki obrazowi 3D w rozdzielczości HD, łatwemu sterowaniu narzędziami i możliwości wyboru ergonomicznej pozycji roboczej, system jest idealnym rozwiązaniem dla operatorów wielu specjalizacji.

Informacje o CMR Surgical Limited

CMR Surgical (CMR) jest globalną spółką produkującą sprzęt medyczny, którego celem jest transformacja chirurgii dzięki systemowi Versius® – robotowi chirurgicznemu nowej generacji.Spółka CMR, z siedzibą w Cambridge (Wielka Brytania), angażuje się we współpracę z chirurgami, zespołami operacyjnymi i szpitalami, dążąc do opracowania optymalnego narzędzia, które pozwoli rozpowszechnić zrobotyzowaną chirurgię minimalnego dostępu i uczynić ją przystępną cenowo. Przy pomocy robota Versius®, CMR pragnie odmienić oblicze rynku robotyki chirurgicznej za pomocą praktycznej, nowatorskiej technologii oraz danych, które mogą usprawnić opiekę chirurgiczną. Założona w 2014 r. spółka CMR Surgical jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością wspieraną przez międzynarodową grupę udziałowców.

 

Firma zadeklarowała organizację pokazów robota w szpitalach członkowskich PFSz oraz zaproszenie do obserwacji zabiegów na żywo, szczegółowych informacji udziela:
Artur Dolny
Commercial Executive Poland, CMR Surgical
M +48 795 119 150