Nowy Pododdział Geriatrii Zduńskowolski Szpital Powiatowy grafika

Zduńskowolski Szpital Powiatowy otworzył właśnie nowy Pododdział Geriatrii!

W Zduńskowolskim Szpitalu Powiatowym w Zduńskiej Woli rozpoczął działalność kolejny stacjonarny oddział szpitalny – Pododdział Geriatrii.


Zduńskowolski Szpital Powiatowy otworzył Pododdział Geriatrii

Zduńska Wola jest jednym z kilku miast w Łódzkiem, w których powstał Oddział Geriatrii. Celem nowo utworzonego Pododdziału Geriatrii jest zapewnienie kompleksowej opieki zdrowotnej pacjentom w wieku podeszłym.

Do Oddziału Geriatrycznego są kierowani pacjenci, u których występują choroby swoiste dla wieku podeszłego takie jak: zaburzenia pamięci i nastroju, osteoporoza, zaburzenia funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu), skłonność do upadków, zaburzenia odżywiania. W Oddziale są diagnozowane i leczone inne ostre lub zaostrzone choroby przewlekłe występujące w wieku podeszłym. W zakresie diagnostyki oddział posiada dostęp do badań laboratoryjnych, obrazowych i endoskopowych.

Opieka medyczna będzie realizowana przez lekarzy specjalistów z dziedziny geriatrii, chorób wewnętrznych, a w procesie terapii leczniczej uczestniczyć będzie także: fizjoterapeuta, psycholog oraz personel pielęgniarski posiadający kierunkowe kwalifikacje w zakresie opieki nad osobami w wieku podeszłym.

Więcej informacji na stronie szpitala:
https://www.szpital-zdwola.info/strona-glowna-szpital/155-otwarcie-pododdzia%C5%82-geriatrii

 

Opublikowany przez Zduńskowolski Szpital Powiatowy Sp z o.o Środa, 6 lipca 2022

Geriatria jest dziedziną medycyny zajmującą się problemami zdrowia i leczeniem chorób związanych ze starzeniem się u osób powyżej 60-tego roku życia. Do Oddziału Geriatrycznego są kierowani pacjenci, u których występują choroby swoiste dla wieku podeszłego takie jak: zaburzenia pamięci i nastroju, osteoporoza, zaburzenia funkcji zwieraczy (nietrzymanie moczu), skłonność do upadków, zaburzenia odżywiania. W Oddziale są diagnozowane i leczone inne ostre lub zaostrzone choroby przewlekłe występujące w wieku podeszłym. W zakresie diagnostyki oddział posiada dostęp do badań laboratoryjnych, obrazowych i endoskopowych. Opieka medyczna będzie realizowana przez lekarzy specjalistów z dziedziny geriatrii, chorób wewnętrznych, a w procesie terapii leczniczej uczestniczyć będzie także: fizjoterapeuta, psycholog oraz personel pielęgniarski posiadający kierunkowe kwalifikacje w zakresie opieki nad osobami w wieku podeszłym.

Z życia szpitali to stały segment informacyjny na temat bieżącej działalności członków Polskiej Federacji Szpitali (PFSz)