Firma TELTRA, członek wspierający PFSz, od ponad 12 lat z powodzeniem wdraża na polskim rynku innowacyjne, zintegrowane systemy oraz oprogramowanie w dziedzinie automatyki, robotyki i telekomunikacji. Od początku firma promuje i kompleksowo realizuje nowoczesne systemy transportowe dla logistyki szpitalnej. Na świecie od wielu lat obserwuje się dynamiczny rozwój automatycznych, a nawet autonomicznych systemów transportu wewnętrznego do zastosowań szpitalnych. Liczba wdrożonych do tej pory systemów wyrażona jest w tysiącach. W Polsce jest dużo do zrobienia w tym zakresie, ponieważ logistyka w funkcjonowaniu ochrony zdrowia jest tym obszarem, który ma bezpośredni wpływ na jakość usług medycznych.

Obecnie, w czasie pandemii COVID-19 oraz ogólnie rosnącego zagrożenia epidemicznego, jakość, szybkość, niezawodność i sterylność transportu materiałów w procesie logistyki szpitalnej zasługuje na szczególną uwagę. W polskich szpitalach, z kilkoma wyjątkami, procesy transportowe, zarządzanie lekami oraz transport śmieci i brudnej bielizny odbywa się w sposób konwencjonalny. Tymczasem zintegrowany transport automatyczny oraz automatyczne nim zarządzanie zwiększa bezpieczeństwo pacjentów oraz przyczynia się do znacznej redukcji kosztów i odciążenia personelu pielęgniarskiego od zadań logistycznych, niezawodność higieniczną, sprostanie wymogom legislacyjnym.

Zapewniamy Klientom kompleksową pomoc w dobraniu optymalnego rozwiązania, od analizy potrzeb poprzez opracowanie koncepcji, kosztorysów, opracowanie dokumentacji projektowej, wdrożenie systemu, testy, szkolenia i serwis.

TELTRA jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce producentów:

  • systemów automatycznego transportu wewnętrznego firmy Telelift: UniCar, UniVan, LoadMe, i innych.
  • systemów automatycznej dystrybucji leków firmy Swisslog Healthcare,
  • systemów higienicznego, automatycznego usuwania odpadów, brudnej bielizny i pościeli dla szpitali firmy Ecosir Group.

Ostatni z wymienionych systemów, o rynkowej nazwie CareMaster, szerzej przedstawia prezentacja.