PFSz pisze do Ministra Zdrowia

“W nawiązaniu do informacji o powołaniu zespołu do spraw konsultantów w ochronie zdrowia zwracam się z prośbą o uwzględnienie głosu pracodawców, organizatorów i menedżerów zdrowia.

Postulujemy zaproszenie przedstawiciela Polskiej Federacji Szpitali na spotkanie Zespołu celem prezentacji stanowiska oraz omówienia możliwości współpracy z Zespołem. Celowe było by także zorganizowanie debaty, na przykład w ramach XI Międzynarodowej Konferencji Hospital and Healthcare Management, 22-23 czerwca 2017 roku w Warszawie.

W obszarze konsultantów ochrony zdrowia nadarza się okazja zaproponowania rozwiązań na miarę naszych czasów. Zmiana będzie wymagać zmian legislacyjnych, a przede wszystkim dobrych konsultacji społecznych z uwzględnieniem głosu uczestników systemu. Polska Federacja Szpitali postuluje daleko idące zmiany w systemie konsultantów krajowych.”

[button link=”https://www.termedia.pl/Omnibus,12,21953,0,0.html” color=”blue” size=”” type=”3d” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”|” gradient_hover_colors=”|” accent_color=”” accent_hover_color=”” bevel_color=”” border_width=”1px” shadow=”” icon=”” icon_position=”left” icon_divider=”no” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”left” animation_speed=”1″ alignment=”center” class=”” id=””]Publikacja o konsultantach na łamach Menedżera Zdrowia[/button]