Z wielkim zainteresowaniem zapoznaliśmy się  z raportem NIK opublikowanym 09.02.2017, dotyczącym rynku suplementów diety.  W ocenie PFSz z raportu wynika, iż polskie społeczeństwo jest gotowe do współpłacenia za usługi medyczne.  W roku 2017, kwota możliwego współpłacenia – jak wynika z raportu NIK, mogła by wynieść około 4 MLD PLN, co odpowiada ponad 10% budżetu polskiego szpitalnictwa.  Kwota 4 MLD PLN to suma pieniędzy, którą przewiduje się, że polscy pacjenci przeznaczą w roku 2017 na środki z grupy zwanej suplementami diety, zgodnie z danymi pochodzącymi z raportu NIK.

PFSz apeluje do uczestników systemu o podjęcie wspólnych działań mających na celu skierowanie strumienia pieniędzy wydawanych obecnie przez polskich pacjentów na środki o wątpliwym lub nawet szkodliwym działaniu dla zdrowia w kierunku poprawy finansowania polskich szpitali borykających się z rosnącymi problemami finansowymi.

[button link=”https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-dopuszczaniu-do-obrotu-suplementow-diety.html” color=”blue” size=”” type=”3d” shape=”” target=”_self” title=”” gradient_colors=”|” gradient_hover_colors=”|” accent_color=”” accent_hover_color=”” bevel_color=”” border_width=”1px” shadow=”” icon=”” icon_position=”right” icon_divider=”no” modal=”” animation_type=”0″ animation_direction=”left” animation_speed=”1″ alignment=”right” class=”” id=””]Raport NIK o suplementach diety[/button]