Unikatowy program wymiany wiedzy i doświadczeń menedżerów szpitali i ochrony zdrowia w Unii Europejskiej – EEC „HOPE EXCHANGE PROGRAMME” już po raz 13 z udziałem delegatów i szpitali należących do Polskiej Federacji Szpitali
Dzięki aktywności Polskiej Federacji Szpitali w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, menedżerowie z 7 polskich szpitali zrzeszonych w PFSz zostali zakwalifikowani do HOPE Exchange Program 2025.
https://hope.be/general-information/
Polska Federacja Szpitali PFSz jako reprezentant Polski w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE informuje, że zakończyła nabór osób pełniących stanowiska kierownicze w szpitalach oraz jednostkach związanych z ochroną zdrowia w Polsce do uczestnictwa w Programie HOPE Exchange 2025. Jest to pierwsza faza kwalifikacji do tego elitarnego programu. Następną będą kontraktacje kandydatów, które odbędą się w dublińskim Departamencie Zdrowia Rządu Irlandii w dniu 06.12.2024.
Temat wiodący przyszłorocznego Programu to: „Razem dla jakości”.
Uczestnictwo w w/w programie z pewnością daje wyjątkową szansę na wzbogacenie swojego doświadczenia zawodowego, nawiązanie nowych relacji zawodowych, dołączenie szpitali macierzystych do projektów europejskich (często niebanalnym budżetem), jak również jest certyfikowane prestiżowym dyplomem przez HOPE będącą najważniejszą, branżową organizacją pozarządową, skupiającą w UE ok. 80% łóżek szpitalnych.
Poniżej lista zakwalifikowanych kandydatów do kontraktacji z Polski:
- Dawid Budny – zastępca dyrektora ds. technicznych w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi,
- Adriana Jabczyńska – specjalistka/koordynatorka działu organizacyjno-prawnego USK w Opolu,
- Anna Błachut – kierowniczka działu personelu medycznego z WSR w Zakopanem,
- Łukasz Wodzyński – pielęgniarz naczelny oddziału hematologii w USK im. Biziela w Bydgoszczy,
- Aleksandra Wasilewska – kierowniczka implementacji systemów IT w szpitalu Copernicus w Gdańsku,
- Agata Lisiewicz-Kaleta – z-ca dyrektora ds. operacyjnych z USK we Wrocławiu,
- Michał Sokół – dyrektor Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczego w szpitalu Copernicus w Gdańsku,
- Piotr Czapski – kierownik utrzymania infrastruktury IT w USK im. Biziela w Bydgoszczy.
Do Polski będą zaś kwalifikowani menedzerowie z 4 krajów europejskich, dla których czekają miejsca w dwóch szpitalach członkowskich PFSz USK w Opolu oraz USK im. Biziela w Bydgoszczy. Uprzejmie dziękuję dyrekcjom tych szpitali za zaangażowanie związane z tym etapem programu. Bez wątpienia wymiana doświadczeń z profesjonalistami z zagranicy wzbogaci polskie jednostki ochrony w wielu obszarach ich działalności.
Informacje szczegółowe i aplikacje:
Bogusław Budziński – Krajowy Koordynator HOPE Exchange, Tel. kom.: +48 601 241 495, e-mail: boguslaw.budzinski@b-b.net.pl; www.hope.be, www.pfsz.org
Facebook PFSz
Inne artykuły
Tagi