Polska Federacja Szpitali partnerem merytorycznym i patronem honorowym platformy WsparcieDlaSzpitala.pl!
— CZYM JEST WsparcieDlaSzpitala.pl —
WdS (https://www.wsparciedlaszpitala.pl/) to projekt naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (@uepoznan), programistów firmy Clorce (@clorce) oraz wolontariuszy Fundacji PARK (@Fundacja PARK).
Wsparcie dla Szpitala to zaawansowane narzędzie informatyczne do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali, zbudowane na platformie Salesforce (@Salesforce).
System już działa, obecnie trwa zakładanie kont szpitali oraz koordynatorów lokalnych. W środę, 25 Marca 2020 system zostanie otwarty dla darczyńców.
— JAK DZIAŁA WsparcieDlaSzpitala.pl —
W systemie są 3 rodzaje kont:
1. SZPITAL = pracownik szpitala w bardzo prosty sposób zgłasza w systemie potrzeby, wybierając je z listy ponad 60 produktów i usług oraz przypisując im priorytet.
2. DARCZYŃCA = osoby chcące pomóc, wyszukują w systemie szpital i przeglądają jego aktualną listę potrzeb; chcąc dostarczyć konkretny produkt/usługę kontaktują się z koordynatorem lokalnym.
3. KOORDYNATOR LOKALNY = opiekun danego szpitala, pośrednik w kontaktach między szpitalem a darczyńcami – przyjmuje deklaracje pomocy i zaznacza je w systemie, aktualizując na żywo listę.
— JAK PRZYSTĄPIĆ DO WsparcieDlaSzpitala.pl —
Aktualnie w systemie jest już 40 szpitali z całej Polski oraz ponad 40 koordynatorów lokalnych. Zgłoszenie udziału w projekcie zajmuje 1 minutę.
Formularz zgłoszeniowy dla szpitali: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/ochrona-zdrowia/
Formularz zgłoszeniowy dla koordynatorów lokalnych: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/koordynator/
Polska Federacja Szpitali zachęca szpitale oraz osoby chcące koordynować zbiórki na rzecz konkretnego szpitala do rejestracji w systemie.
Po wysłaniu zgłoszenia skontaktują się z Państwem opiekunowie szpitali i koordynatorów lokalnych.
W razie pytań ze strony szpitali zrzeszonych w PFSz prosimy o kontakt z Ligią Kornowską: ligia.kornowska@pfsz.org, tel. 690 875 075 lub Urszulą Szybowicz: urszula.szybowicz@pfsz.org, tel. 697 752 855
Jarosław J. Fedorowski, Prezes PFSz osobiście nawiązał kontakt z pomysłodawcami projektu i udziela rekomendacji oraz patronatu temu ważnemu w obecnych trudnych czasach dla polskich szpitali projektowi.