PFSz zachęca studentów wyższych lat zdrowia publicznego do pomocy w walce z COVID-19

Szanowni Państwo,

Obecna sytuacja epidemiologiczna jest dla nas wszystkich szczególnie trudna, a to co obserwujemy jeszcze nie dawno mogliśmy jedynie przeczytać w podręcznikach do epidemiologii lub obejrzeć w kinowych hitach.

Sytuacja jest szalenie trudna, bezprecedensowa, a WHO niemalże bezradne, a w samym środku walki- szpitale.
Jako Polska Federacja Szpitali widzimy wiele inicjatyw studenckich, gdzie młodzi przyszli lekarze, ratownicy czy pielęgniarki niosą pomoc szpitalom. Wiemy, że nie tylko taka pomoc jest Wam teraz potrzebna- na infolinach dla pacjentów, punktach informacyjnych etc.
W związku z tym, organizujemy pomoc studentów zdrowia publicznego- młodych przyszłych ekspertów zarządzania podmiotami leczniczymi, sytuacjami kryzysowymi w jednostkach opieki zdrowotnej, osobami z wiedzą z zakresu epidemiologii-oni  także mogą Państwu pomóc- na różnych infoliniach MZ, GIS, NFZ, w szpitalach przy organizowaniu infolinii dla pacjentów.
Poniżej przesyłam formularz w którym mogą Państwo zgłosić takowe zapotrzebowanie na studentów.
Jako koordynator tej inicjatywy, będę organizować studentów do wolontariatu w szpitalach i nie tylko, przygotowaliśmy także wzór umowy wolontariatu.
Mam nadzieję, że zaproponowana inicjatywa spotka się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem.

DROGI STUDENCIE,

jeżeli chcesz przyłączyć się do akcji pomocy podczas COVID-19, wypełnił proszę poniższy formularz!

https://forms.gle/gTFhp5Hg4rbRuoFD9

W przypadku jakichkolwiek pytań, jestem do Państwa dyspozycji :)
Urszula Szybowicz
Project Manager PFSz, absolwentka kierunku Zdrowie Publiczne Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
urszula.szybowicz@pfsz.org
697-752-855